CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: Bu millet de sizleri görevden...

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: Bu millet de sizleri görevden alacak

(Özel Haber - Ece İçmez) CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Milletvekilleri ve Belediye Başkanları, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın görevinden uzaklaştırılması ile ilgili Menderes belediyesi önünde açıklama yaptı.

08 Temmuz 2022 - 15:15 - Güncelleme: 19 Temmuz 2022 - 20:37

(Özel haber - Ece İçmez) CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Milletvekilleri ve Belediye Başkanları, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın görevinden uzaklaştırılması ile ilgili Menderes belediyesi önünde açıklama yaptı.

CHP İzmir İl Başkanı Avukat Deniz Yücel, ''Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ı haksız ve hukuksuzca görevden alanlara karşı, binlerce Menderesliyle birlikte haykırdık: Hiç merak etmeyin sandık geldiğinde bu millet de sizleri görevden alacak!'' açıklamasında bulundu. 

Yücel, "Menderes Belediye Başkanımızın adliye sürecinde yanındaydık, salıverilme kararı verildikten sonra adliyeden çıkarken onu coşkulu bir kalabalık bekliyordu, o gün Menderesliler Mustafa Kayalar'a sahip çıktı, görüyoruz ki Menderesliler bugün de Mustafa Kayalar'a sahip çıkıyorlar. Bizim belediye başkanlarımızın, Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının veremeyeceği hesap yok. CHP'li belediye başkanları şeffafça ve hesap verilebilir şekilde belediyeleri yönetirler. Yanlış yola saparlarsa, onlara ilk 'Dur' diyecek olan da yine CHP'dir. Yargıdan, savcılıktan, mahkemeden istediği sonucu alamayan siyasi iktidar çözümü, çareyi idari bir tasarrufla görevden almada buldu. Hakkında mahkumiyet, tutuklama kararı yok ama idari bir kararla, hani o kriminallerle, suç örgütü liderleriyle, mafya babalarıyla boy boy fotoğrafları olan İç İşleri bakanının kararıyla belediye başkanımız görevden alındı. Bu haksızlığı yapanlar, Menderes'in irdaesine darbe vuranlar, seçimde karşılığını en ağır şekilde alacaklar" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün yine sözcüklerin boğazımıza düğümlendiği bir gündeyiz, haksızlığa uğramanın öfkesi içindeniz. Türkiye’nin tarihinde hiçbir zaman bugünkü kadar  hak hukuk bu denli zarar görülmedi, sizden olmayana başka adalet senden olana başka adalet. Hukuk her görüşten insana aynı mesafede durmayı ve adaleti gerektirir. Hukuken hakkında tutuklama kararı yokken görevinden alınması siyasi ve keyfi bir karardır. Bizler elbette bir gün gerçekler ortaya çıkacak. Halkın iradesini entrikalar ile al aşağıya etmeye çalışan bu zihniyete tarih önünde hesap verecek. Hiç merak etmeyin kardeşlerim adaletin terazisi zamanı gelince o teraziyi bozanı da tartar. Asla ümitsizliğe kapılmayın, size söz veriyorum kardeşlerim asla bize güvenen hiçbir İzmirlinin başını eğecek bir iş yapmayacağız. Görevimizin son anına kadar, son nefesimize kadar alnımız ak, başımız dik size hizmet vermeye aşkla, canla ve başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de yolcu minibüsü ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı
İzmir'de yolcu minibüsü ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınama
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınama