Direct Smart Group (DSG) Yönetim Kurulu Başkanları Ergin Göl,...

Direct Smart Group (DSG) Yönetim Kurulu Başkanları Ergin Göl, Onur Özdemir ve Sedat Aktaş Röportajı

Ergin Göl, Onur Özdemir ve Sedat Aktaş tarafından İzmir’de kurulan Direct Smart Group (DSG) konusunda uzman, holding ve uluslararası şirketlerde profesyonel çalışma deneyimine sahip yönetim kadrosu ve eğitmenleriyle, Almanya’daki proje sahiplerine, KOBİ’lere, kişilere, kurumlara, yönetim danışmanlığı, denetim, eğitim ve insan kaynakları konularında mutlak müşteri memnuniyeti prensibiyle hizmet veriyor. DSG Yönetim Kurulu Başkanları Ergin Göl, Onur Özdemir ve Sedat Aktaş röportajı haberimizde!

06 Mayıs 2022 - 12:40 - Güncelleme: 07 Mayıs 2022 - 12:33

Ergin Göl, Onur Özdemir ve Sedat Aktaş tarafından İzmir’de kurulan Direct Smart Group (DSG) konusunda uzman, holding ve uluslararası şirketlerde profesyonel çalışma deneyimine sahip yönetim kadrosu ve eğitmenleriyle, Almanya’daki proje sahiplerine, KOBİ’lere, kişilere, kurumlara, yönetim danışmanlığı, denetim, eğitim ve insan kaynakları konularında mutlak müşteri memnuniyeti prensibiyle hizmet veriyor. DSG Yönetim Kurulu Başkanları Ergin Göl, Onur Özdemir ve Sedat Aktaş röportajı haberimizde!

 Direct Smart Group (DSG) kurma fikriniz nasıl oluştu?
 
-Bizler, bir projede iş ortaklığı yapıyorduk. Daha sonra kendi işimizi kurmak ve her birimizin ayrı ayrı olan avantajlarını birleştirmek istedik. DSG’yi kurma fikrimiz böylece oluşmaya başladı.

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

-Mayıs 2021’de şirketimiz faaliyetine resmi olarak başladı. Öncelikle 4 çalışanla başladığımız şirketimiz şu anda 32 çalışanla yoluna devam etmektedir.

Kimlere hizmet veriyorsunuz?

-Almanca konuşulan ülkelere danışmanlık ve pazarlama hizmeti veriyoruz.

İzmir dışında DSG olarak nerelerde faaliyet gösteriyorsunuz?

-DSG olarak şu anda Balıkesir’de faaliyet gösteriyoruz. Yakında Hatay’da da hizmet vermeye başlayacağız. Ayrıca Türkiye genelinde Home Office çalışanlarımızla da hizmet vermeye devam ediyoruz.

Almanya’daki anlaşmalı olduğumuz şirketlerin sizlerden ne gibi istekleri oluyor?

-Şirketler, bizden; kendi tanıtımlarının yapılmasını, potansiyel müşteriye ulaşılmasını ve ürünleri hakkında müşterilerin bilgilendirilmesini talep ediyor.

Şirketlerin sistematik problemlerini çözmek, sıkıntılar oluşturan kaynakları ortadan kaldırmak için ne gibi çözümler üretiyorsunuz?

- Türkiye’de müşterinin her zaman haklı olduğu kabul edilir. Bizde de hem iş ortaklarımız hem de iş ortaklarımız için sağladığımız alıcılarımız bizim müşterilerimiz. Her şeyden önce çalışanlarımız, müşterilerle nasıl bir iletişim kurması gerektiği konusunda eğitim alıyorlar. Sorunlar bizden kaynaklı olduğunda öncelikle iş ortaklarımızla uzlaşmacı bir dil ile çözüme ulaşmaya çalışıyor, aynı sorunun tekrarlanmaması için çalışanlarımızla toplantılar yaparak ilerliyoruz.

KOBİ’lere yönelik yürüttüğünüz danışmanlık ve temsilcilik çalışmaları kapsamında neler yapıyorsunuz?

-Şirketin gelişimi hakkında, ürün pazarlaması konusunda, saha satış temsilcilerinin eğitilmesinde, müşteriye ulaşılmasında ve ürün satışı konusunda destek sağlıyoruz.

Genelde hangi sektörlerde danışmanlık çalışmalarını yönetiyorsunuz?

-Yenilenebilir enerji, sigorta, emlak ve sosyal medya üzerine çalışmalar yürütüyoruz.

Sizce KOBİ’ler yeterince danışmanlık hizmetlerinden yararlanıyor mu?

-Genel olarak Türkiye’de yeterli hizmet almadıklarını düşünüyoruz.

Bu yıl hedeflerinizde neler var?

-Öncelikli hedefimiz, Türkiye’de farklı illerde yeni şubeler açıp, daha çok insanı bünyemize katmak.

Sektörünüzün dünü, bugünü ve geleceği hakkında neler söylemek isterseniz?

-Sektörümüzün dünden bugüne kadar olan tutumunu doğru bulmuyoruz. Bu yüzden kendi bünyemizdeki şirketlerimizi Avrupa standartlarında yönetmeye çalışıyoruz. Gelecekte de standartlarını yüksek tutmayan çağrı merkezlerinin eleneceğini, sayılı ve seçkin danışmanlık hizmeti sunan firmaların kalacağını düşünüyoruz.

Peki, neden sizi tercih etmeliler? Diğer danışmanlık şirketlerinden farkınız nedir?

-Çünkü biz 3 ortak olarak sektörde çok tecrübeliyiz. Yaptığımız işte iddialı ve sağlıklı adımlar atıyoruz. Çalışanlarımızı kaliteli ve profesyonel olarak eğittiğimizi ve iş bitirici özelliğimizin farkına vararak bizi tercih etmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Genç girişimcilere tavsiyeleriniz neler?

-Pes etmemeli, cesaretli olmalı ama en önemlisi yapacağı iş hakkında bilgi sahibi olmalı. Sektörü ve iş ortaklarını iyi seçmeli, hayallerinden vazgeçmemeliler.


Röportaj için teşekkür ederim.

 

ŞİRKET HAKKINDA

Biz, 2021 yılında Ergin Göl, Sedat Aktaş ve Onur Özdemir tarafından İzmir Bornova’da kurularak faaliyete başlayan, Almanya’daki proje sahiplerine danışmanlık hizmeti vermekte olan limited şirketiyiz.

Çalışma alanımız; Almanya’daki anlaşmalı olduğumuz şirketlerin ilk görüşmesini gerçekleştirmek, şirketin kendisini ve ürünlerinin tanıtımını sağlamaktır. Kısacası, danışmanlık hizmeti verdiğimiz şirketler için randevu sağlıyoruz.

ŞİRKETİN AMACI

Onur, Sedat ve Ergin olarak farklı yeteneklere sahibiz. Bunların farkında insanlar olarak 2021 yılında bir araya gelerek, maddi ve manevi güçlerimizi birleştirip, müşteri hizmetleri alanında bir yenilik ve piyasadaki diğer rakiplerimize oranla daha güvenli bir şirket kurmak istedik. Amacımız; şirketimizi bu özelliğiyle ön plana çıkarıp, insanları D S G ailesine katmaktır.ERGİN GÖL ÖZGEÇMİŞ


1982 yılında işçi bir ailenin 2. çocuğu olarak Almanya Hannover’de dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimlerimi Hannover’de tamamladım.Eğitimlerimden sonra ilk olarak 3D Sanat Tasarımı alanında Virtual Pix şirketinde tasarımcı olarak çalışmaya başladım. 5 sene burada çalıştıktan sonra piyasanın şartlarından dolayı başka bir çalışma alanına yöneldim. Müşteri Hizmetleri alanında Braun ve Philips’de çalıştıktan sonra, farklı şirketlerde ayrı görevlerde yükselerek devam ettim.

2013 yılında eşimle evlendim. Biri 7, diğeri 3 yaşında olmak üzere, 2 kız çocuğu babasıyım. Türkiye’ye dönüş yapmak, eşimle birlikte her zaman aklımızdaydı. Büyük kızımız ilkokula başlamadan önce, deneme süreci için ben Türkiye’ye geldim ve daha sonra tamamen yerleşmeye karar verdik. Eşimin ve benim de isteğimiz doğrultusunda İzmir’e yerleştik. 2019 yılından beri İzmir’de yaşıyoruz. Bu süreçte piyasayı daha yakından tanıyabilmek için çeşitli görevler alarak çalışmaya devam ettim.
 
2020 yılında kendi şirketimi kurdum. 2021 yılında ise D S G’nin kurucu ortaklarından; Onur Özdemir ve Sedat Aktaş ile tanıştım. Görüşlerimizin ve farklı tecrübelerimizin bize katacaklarına inançla birlikte D S G’yi kurduk. Şu anda hala kendi şirketim ve D S G’de aktif olarak yönetici pozisyonunda çalışmaktayım.


ONUR ÖZDEMİR ÖZGEÇMİŞ


1986 yılında Almanya’nın Heidenheim Ander Breinz şehrinde doğdum. Üniversite de dahil bütün öğrenim hayatımı burada tamamladım.Çalışma hayatıma ilk olarak Knauss’da montaj personeli olarak başladım. İşten ayrıldıktan sonra tekrar eğitim almak amacıyla Teknik Resim ve Hassas Mekanik üzerine meslek yaptım. Eğitimimi tamamladıktan sonra bu dal üzerine 1.5 yıl Bosch Rexroth’da çalıştım ve daha sonra kargo şirket kurdum. Uzun yıllar bu şirketi işlettim. Başka alanlarda çalışmak üzere hayatıma devam ettim.
  
2013 yılında eşimle evlendim. 1 kız 1 erkek çocuğu babasıyım. Türkiye’ye dönme fikri hep aklımdaydı. Eşimle durumu paylaştığımda desteklemediği için, İzmir’e yerleşmemiz 3 sene ertelendi.
  
2019 yılında Türkiye’ye mülklerimi satarak tek başıma geldim. Eşim ve çocuklarımı da 3 ay sonra gidip aldım ve İzmir’e yerleştik. Bir süre müşteri temsilcisi olarak çalıştıktan sonra kendi şirketimi kurdum. 2021 yılında Ergin ve Sedat ile tanıştım. Birlikte D S G’yi kurmaya karar verdik. Şu anda hala kendi şirketim ve D S G’de aktif olarak yönetici pozisyonunda çalışmaktayım.


SEDAT AKTAŞ ÖZGEÇMİŞ


1991 yılında Almanya’nın Schwæbisch Gmünel şehrinde doğdum. Lise 3. sınıfa kadar burada eğitimimi burada tamamladım. daha sonra Türkiye’ye dönerek eğitimime devam ettim. 2016 yılında Sakarya Üniversitesi Çeviri Bilim bölümüne giriş yaptım. 2020’de mezun oldum ve aynı yıl SB Communication olan ilk şirketimi kurdum.

SB’de yönetici olarak iş hayatıma devam ederken, proje ortaklığı yapmak üzere Ergin ve Onur ile tanıştım. Bir süre birlikte çalıştıktan sonra kurucu ortakları olacağımız bir çağrı merkezi kurmaya karar verdik. Böylece 2021 yılında DSG’yi kurduk.

Şu anda hala SB Communication’da ve DSG’de aktif olarak yönetici pozisyonunda çalışmaktayım. Aynı zamanda Türkiye’de proje distribütörlüğü yapmaya devam ediyorum.

 

 

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanata kendini adamış bir oyuncu Aktris/Oyuncu/Yazar Sevtap Çapan
Sanata kendini adamış bir oyuncu Aktris/Oyuncu/Yazar Sevtap Çapan
İzmir'deki çifte cinayetin zanlısı tutuklandı
İzmir'deki çifte cinayetin zanlısı tutuklandı