Menemen’de Başkan belli oldu

Menemen'de Başkan belli oldu

13 Ocak 2021 - 14:38

Menemen’de Başkan Serdar Aksoy’un istifası ve tutuklanmasının ardından belediye başkanlığı için kura gerçekleştirilmişti. Kura sonucu Deniz Karakurt göreve getirilmişti. Kura seçiminden sonra AK Parti, seçimin usule uygun olmadığı gerekçesiyle 2. Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Ak Parti’nin bu itirazı 2. Bölge İzmir İdare Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

CHP de 2. Bölge İzmir İdaresi’nin verdiği karara üst mahkemede itiraz etti. CHP’nin itirazı üst mahkeme tarafından reddedildi. Kuranın 4 Ocak günü yapılması bekleniyordu. Ancak Mahkeme kararı  Menemen Belediye Başkanlığı’na ve itiraz eden CHP İlçe Yönetimi’ne ulaşmadan, valiliğin almış olduğu kura kararı, hukuka aykırı bulundu ve meclis üyeleri tepki göstermek amacıyla meclise katılmamışlardı.

Menemen Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’na CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin katılmaması nedeni ile saf çoğunluk sağlanamamıştı. Bu nedenle İzmir Valiliği kararı ile 4 ocakta meclis gündemine alınan Başkan Vekili Kura Çekimi gündemden düştüğü için ileri tarihe ertelenmişti.

Beklenen kura bugün gerçekleşti.

Kura sonucunda   AK Parti'nin adayı Aydın Pehlivan Menemen Belediye başkanı olarak seçildi.

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Selçuk tarih verdi: Yüz yüze eğitim açıklaması
Bakan Selçuk tarih verdi: Yüz yüze eğitim açıklaması
İsmini gizleyen vergi rekortmenlerinin sayısı ikiye katlandı
İsmini gizleyen vergi rekortmenlerinin sayısı ikiye katlandı