Tunus’ta Sağlık Bakanı görevden alındı

Tunus'ta Sağlık Bakanı görevden alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı vaka ve ölü sayılarında endişe verici artışın yaşandığı Tunus'ta, Sağlık Bakanı Fevzi Mehdi'nin görevine son verildi.

21 Temmuz 2021 - 12:58

Tunus'ta vaka sayılarında yaşanan tehlikeli artışın ardından Tunus Sağlık Bakanlığı kötü haberi vermiş, hastanelerde hastalar için oksijen ve yatak temin etmekte sıkıntı çektiklerini belirtmişti. Bakanlık, "Ne yazık ki ülkede sağlık sistemi çökmüştür. Gemi batmak üzere" açıklamasını yapmıştı.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Tunus'ta, Sağlık Bakanı Fevzi Mehdi'nin görevine son verildi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Başbakan Hişam Meşişi, Sağlık Bakanı Fevzi Mehdi'nin görevine son verilmesine ve yerine vekaleten Sosyal İşler Bakanı Muhammed Trablusi'nin getirilmesine karar verdi. " ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Mehdi'nin görevden alınma nedenine ilişkin ise bilgi verilmedi.

TUNUS'TA YENİ DALGA ENDİŞESİ

Tunus'ta vaka sayılarındaki artış, yeni varyantların görülmesi ve aşılamanın yavaş ilerlemesi nedeniyle Kovid-19 salgınında yeni bir dalga yaşanmasından endişe ediliyor.

Dünya Sağlık Örgütü Tunus Direktörü Yves Soteran, 30 Haziran'da, ülkenin Kovid-19 vaka ve ölüm sayılarında Afrika kıtası ve Arap dünyasında en üst sırada yer aldığı açıklamasını yapmıştı.

Mecliste, Nahda Hareketi dahil birçok parti salgının artışı ve sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle Mehdi'ye eleştiriler yöneltmişti.

Bakanlığın yayımladığı son verilere göre, 11 milyon 700 bin nüfuslu Tunus'ta Kovid-19 nedeniyle bugüne kadar 17 bin 644 kişi hayatını kaybetti, 548 bin 753 kişi enfekte oldu, 438 bin 356 kişi de iyileşti. 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mardin Valiliği duyurdu! Nusaybin’in 4 kırsal mahallesinde sokağa çıkma yasağı
Mardin Valiliği duyurdu! Nusaybin’in 4 kırsal mahallesinde...
AKP'nin anayasa taslağı: Yine başkanın dediği olacak
AKP'nin anayasa taslağı: Yine başkanın dediği olacak