Nerede  o eski bayramlar ?  
İlke Hepçilingirler

İlke Hepçilingirler

 Nerede  o eski bayramlar ?  

26 Haziran 2017 - 09:14 - Güncelleme: 26 Haziran 2017 - 09:18

 

Ah nerede hakikatten Sevgili okurum.

Bizde de kusur yok mu? Eski insanlar gibi değiliz maalesef . Eskiden tahammül vardı birbirimize, ilişkilerimizde kırmak yoktu, ağzına ne gelirse söylemek yoktu. Tatil olsunda hadi kaçalım bu şehirden bunalımları hiç yoktu. Aile vardı, Aile büyükleri vardı, bayram harçlığı vardı, Komşu teyzenin evine rahatlıkla girebiliyorduk bir şey olmuyordu. Psikolojik vakaların had safhada olmadığı yıllardan bahsediyorum. Tabi şu an ne mümkün?

Çocukken Bayram elbiselerimi başucuma koyar, sabaha kadar bayram sabahı olmasını sabırsızlıkla beklerdim. Ne güzel bir telaş. Sabahına BARIŞ MANÇO ‘nun  O şahane sesi ve BUGÜN BAYRAM ERKEN KALKIN ÇOCUKLAR şarkısıyla uyanırdım TRT vardı o zamanlar  sadece… Çocuktuk mutluyduk Bizler mutlu çocuklardık.

Arefeden Anneannem ve Annem yemekler yapardı, rahmetli dedem çok önemserdi bayram yemeklerini uzun,uzun sofralar kurulurdu dede evinde hep beraber olunurdu güle oynaya.

Bayram günü Aile büyüklerine tek tek ziyaret edilirdi. Ailemin güzel yaşlıları ne güzel insanlardı hep sevdiler bizleri sade sevgi vardı.

Çok  gülerdik,çok eğlenirdik.Sonra lunaparka giderdik, daha eskiler hatırlar bayram yerine dönen salıncaklar getirirlerdi elle çevirirdi bir amca bizde uçardık sanki. Tüm bayram harçlığımızı salıncağa verirdik.çikolata şeker yemek o gün sınırsızdı bıkana kadar yerdik. Ama çok güzel geçerdi bayramlar hiç bitsin istemezdim.Tatil değil sevdiklerimizle görüşmekti bayramlar.

Yıl 2017 olsa da yapabildiğimiz kadar sarılalım sevdiklerimize.Varsa yaşlılarımız gidip ziyaret edelim gönül alalım.Akrabalarımızı görelim çok geç olmadan

İYİ BAYRAMLAR DİLERİM.

İLKE HEPÇİLİNGİRLER

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar